PictureBook - Zielona Sowa - miłość od pierwszego wejrzenia

by - marca 12, 2018Jestem książkoholiczką, nie zaprzeczam, nie wypieram się bo jestem z tego dumna.
Są takie książki które, no cóż, oceniam po okładce. Są takie książki które ze względu na okładkę, trafiają do naszego domu. Kiedy zobaczyłam tą serią - nie mogłam się oprzeć. Nie wiem czy czujecie to co ja, patrząc na okładki tych trzech publikacji ale całe moje wewnętrzne ja krzyczało, że one musza być nasze. 
Nie wiedziałam o czym są, czy są ciekawe, ale ta estetyka, ten piękny przekaz graficzny zawładnęły moim sercem. Jaką radość sprawił mi fakt, że wnętrze okazało się adekwatne do wyglądu. 
Piękny język, rymowane opowiadania z wielką dawką poczucia humoru ale również z idącym za historią morałem i wartościami. Coś co zapada w pamięć i coś co się czyta dziesiątki razy bez nudy i bez względu na wiek. No po prostu prawdziwa perełka w naszej biblioteczce, która długo z naszych półek nie zniknie. 

Oto przed Wami trzy opowiadania, trzy wspaniałe lektury dla przedszkolaków i nie tylko. 
Każda jedyna w swoim rodzaju i wyjątkowa. Nie wyróżnię żadnej bo wszystkie na wyróżnienie zasługują ogromnie.


O czym ta książka? O odwadze, o tym że pozory mylą, o tym że przyjaźń nie zna granic i podziałów, o wielu ważnych sprawach z uśmiechem ale i szczerością. Opowieść ta jest o potężnym lwie który trząsł całą puszczą oraz o małym niepozornym stworzonku które chciało jedynie by ktoś zwrócił na nie uwagę. Mysz chciałaby zostać zauważona, lecz jej rozmiar okazuje się DUŻYM problemem. Któż więc mógł zaradzić mysim dylematom, lepiej i bardziej celująco niż sam król zwierząt. Dlatego myszka stwierdziła, że nie ma wiele do stracenia i uderzyła prosto do lwa. Kiedy dociera na lwią skałę i staje z władcą NOS w NOS, okazuje się, że rzeczywistość wcale nie jest taka jaka być miała. Książka która podbuduje nieśmiałych i z pewnością na wesoło ich pokrzepi.
To pięknie zilustrowana opowieść dla tych, którzy chcą odnaleźć w sobie wewnętrznego lwa.

Autor: Rachel Bright
Data wydania: 2017
Format: 250x290
Oprawa: Twarda
Liczba stron: 32
Ilustrator: Jim Field
Wiek czytelnika: 4-5 lat
Seria: PICTUREBOOKTu zostawione zostały dwa zupełnie przeciwne charaktery, którym postawiono jeden cel, uwypuklający ich wadę. Wiewiórki walcząc tak zaciekle ze sobą, że dopiero postawione przed ścianą po wygranej walce o życie, uświadamiają sobie co tak naprawdę jest ważne i że nie to co dzieli a to co łączy ma znaczenie w życiu i że życie i pogoń za własnymi celami bez dostrzegania potrzeb innych prowadzi do zguby. Bo jak powszechnie wiadomo szczęście się mnoży, kiedy się je dzieli.
Do takich właśnie wniosków, po przepychankach, doszli na koniec opowiadania Beztroski Cyryl oraz Skrzętny Błażej.

Beztroski Cyryl buja się wśród drzew, bawi się i całkiem zapomina, że czas gromadzić zapasy na zimę. Jego przeciwieństwem jest Błażej których ma całą górę zapasów ale nie odhaczył jeszcze szyszki, bez której jak sądzi, czeka go śmierć głodowa. Kiedy obie wiewiórki upatrują ostatnią szyszunie na drzewie, ów cel odbiera im logikę, liczy się tylko zdobycie jadła. A jak wiadomo, gdzie dwóch się bije, tam trzeci korzysta. Odnajdziemy tu też przysłowie, prawdziwych przyjaciół poznaje się w biedzie. Ale więcej już nic Wam nie zdradzę...

Autor: Rachel Bright
Data wydania: 2018
Format: 250x290
Oprawa: Twarda
Liczba stron: 32
Wiek czytelnika: 4-5 latA oto ostatnia z lektur, choć mam nadzieję, że ostatnia na dziś dzień. 
Przezabawna historia dla każdego, kto nie lubi odpuszczać!
Każdy czasem za wszelką cenę trzyma się schematów i boi się opuścić swoje bezpieczne schronienie. Boi się wychylić, wygłupić, woli siedzieć w cieniu i raczej obserwować wszystko z dala. W książce poznajcie Koalę, który najbardziej na świecie lubi: spać, żuć, a ponad wszystko uwielbia się TRZYMAĆ. Trzymał się do ostatniej chwili nawet wtedy kiedy trzymanie się drzewa zagrażało już jego życiu. Ale kiedy drzewo wreszcie runęło, Koala musiał się puścić i co się okazało?
Życie jest piękne świat jest cudowny i że ma wielu wspaniałych przyjaciół których naprawdę warto się trzymać... zamiast drzewa :)
Warto łamać schematy, zbaczać z utartych dróg na nieznane szlaki, warto czasem życiu dodać kolorytu i zrobić coś inaczej niż zwykła a może nawet inaczej niż wszyscy :)

Autor: Rachel Bright
Format: 250x290
Oprawa: Twarda
Liczba stron: 32
Ilustrator: Jim Field
Wiek czytelnika: 4-5 lat
Seria: PICTUREBOOK


Książki doskonałe tak dla przedszkolaków jak i dla tych którzy chcą potrenować samodzielne czytanie. Nasz Wojtko pochłonął je wszystkie trzy jednego dnia :)
Twarda oprawa, duży format, papier kredowy, doskonała jakość druku, wyraźna i fajnych rozmiarów czcionka. Mała ilość tekstu na stronę, zwłaszcza w zestawieniu z ilością i jakością ilustracji.
Te wspaniałe grafiki sprawiają, że aż chce się przewrócić kartkę i zobaczyć co stanie się za moment. 
Majstersztyk !!!

A może spodoba Ci się także

1 komentarze


Uwaga: tylko uczestnik tego bloga może przesyłać komentarze.