Księga legend

by - marca 07, 2018Jak już wspominałam, rodzice lubią podawać swoim dzieciom swoje zamiłowania na tacy. 
Zarażać ich nimi i wciągnąć. Doskonałym tego obrazem jest nasz Wojtek z jednej strony kształtowany przeze mnie, ciągle idąc w stronę geografii i przyrody a z drugiej pociągany przez swojego tatę historycznie. Historia to temat dla niego dodatkowo atrakcyjny gdyż może w niego wpleść swoja własną miłość do rycerzy i smoków. 
Odkąd na świecie pojawił się Kuba dzieciom do poduszki czyta tata. 
A żeby był wilk syty i owca cała tak czytający jak i słuchacze postawili na Legendy.
Księga legend Wydawnictwa Zielona Sowa to prawdziwa skarbnica dla wszystkich wielbicieli tej tematyki. Zielona Sowa potrafiła ją wydać ze smakiem i w pięknej estetyce. Sięgnięto po najbardziej znane i wartościowe polskie legendy, jak choćby ta o Lechu, Czechu i Rusie lub o PopieluWarszawskiej Syrence, Złotej Kaczce czy też Magicznym kwiecie paproci. 
Książka jest pięknie zilustrowana, jednak na doznaniach wizualnych się na szczęśliwy nie kończy. Temat zacny, obrazy urokliwe tym bardziej mnie cieszy, że całości dopełnia naprawdę piękna polszczyzna, doskonale dopasowana do starodawnych bajań a jednocześnie zupełnie współczesna i zrozumiała. Muszę przyznać, że czyta mi się ta pozycję bardzo przyjemnie a jeszcze wspanialej słucha.Jest tajemniczo, troszkę strasznawo i klimatycznie. Ilustracje dopełniają dzieła. I czuć ducha tych opowieści. Nie są to historie dla boidudków. Bo aż roi się tu od mrocznych stworzeń tj smoków, bazyliszków, białych dam czy wodników. Jednak dla odważnych słuchaczy i tych którzy legend nie znają, pragnę zapewnić, że wszystkie się dobrze kończą. Legendy powinni znać młodzi, jak ci starsi, bo to właśnie na legendach został zbudowany Nasz kraj. 
Polecam ogromnie ;)


Format: 245x290 
Oprawa: Twarda 
Liczba stron: 128 
Wiek czytelnika: 4-5 lat 

A może spodoba Ci się także

2 komentarze

  1. Zawsze lubiłam czytać baśnie i legendy! Ta książka na pewno by nam sie spodobała :) Pięknie jest wydana!

    OdpowiedzUsuń
  2. Powinna przypaść do gustu każdemu dziecku :)

    OdpowiedzUsuń


Uwaga: tylko uczestnik tego bloga może przesyłać komentarze.