Puzzle dla wielbicieli księżniczek i smoków

by - marca 03, 2018


Puzzle, o ich układaniu i niewymiernych korzyściach, jakie owo układanie ze sobą niesie pisałam już nie raz. Uwielbienie dla tej formy rozrywki jest w naszym domu falowe. Raz jest na wysokim poziomie gdy to cała podłoga zaścielona jest, wszelkimi egzystującymi w domu układankami (których nie wolno ruszać i leżą tak rozłożone jakiś czas, bo są niczym puchary). 
Niekiedy zainteresowanie spada, praktycznie do zera i do kręcenia nosem na wszystkie domowe puzzle. Nie nalegam, nie zmuszam ale czasem kuszę. Jeżeli mam w zanadrzu trafione tematycznie układanki, to sukces (choćby chwilowy) murowany. Macie w domu małe księżniczki lub rycerzy, tudzież wielbicieli smoków? Zakochacie się w tych układankach które chcę Wam pokazać w dzisiejszym wpisie.


Oba pudła zawierają 56 elementów oraz niespodziankę w postaci 4 podkładek pod kubeczki do picia. Dzieci uwielbiają niespodzianki a ja lubię im stawiać wyzwania i wykorzystywać ich wielką potrzebę rywalizacji. Tak też podkładki stały się ich własnością zaraz po ułożeniu puzzli. 
Czego człowiek nie zrobi dla tych kilku błogich chwil ciszy, spokoju i braku kłótni.

Wracając do puzzli, elementy są duże, doskonale skrojone, po ułożeniu tworzą zwartą i płaską całość. Cieszy też jakość i grubość poszczególnych składowych. 

Myślicie sobie po co ja to pisze przecież to oczywiste. Zaskoczę Was być może ale przerobiliśmy moc puzzli i wcale nie wszystkie są godne polecenia jeżeli chodzi jakość, grubość i dopasowanie elementów. 

Tu nie mam żadnych zarzutów. Poza tym puzzle cieszą też oko, maja piękne nasycone kolory no i grafikę która mnie ujęła a dzieciaki zachwyciła. Nie ukrywam, że tematycznie puzzle są niczym skrojone i stworzone dla moich starszaków. 

W dodatku smocze puzzle są bardziej abstrakcyjne przez to trudniejsze, w sam raz dla mojego 7 latka. Natomiast puzzle z księżniczkami posiadają bardziej tradycyjną grafikę, rozmieszczenie i kolorystyka poszczególnych postaci jest bardzo poukładana, przez co prostsza dla młodszych i początkujących wielbicieli układanek. 

Po ułożeniu powstają obrazki o wymiarach: 47 x 54,4 cm - pięknie się prezentują :)


Data wydania: 2018
Format: 260x225x60
Oprawa: pudełko
Ilustrator: Anna Gensler
Wiek czytelnika: 4-5 lat
Seria: PUZZLE
Data wydania: 2018
Format: 260x225x60
Oprawa: pudełko
Ilustrator: Aleksandra Szpunar
Wiek czytelnika: 4-5 lat
Seria: PUZZLEPuzzle polecają się do układania :)


A może spodoba Ci się także

0 komentarze


Uwaga: tylko uczestnik tego bloga może przesyłać komentarze.