Zwierzęta świata

by - marca 02, 2018


Książkę Zwierzęta Świata, chciałam mieć na swojej półce ze względu na moją najmłodszą pociechę. Maluszki kochają zwierzęta i uwielbiają je poznawać, rozpoznawać, pokazywać paluszkami. Nie ma lepszej zabawy niż dźwiękonaśladownictwo zwierzaków. Mój Wojtuś jako 1,5 roczniak najczęściej kartkował wielki atlas zwierząt, i doskonale wiedział czym się różni orka od delfina a delfin od białuchy. Dlatego tak bardzo spodobała mi się ta własnie pozycja. Przywołała piękne wspomnienia i zachwyciła swoim wnętrzem. 

Jednak kiedy książka przyleciała, okazało się, że nie będzie ona leżała i czekała na Kubę, gdyż jest ona wielkim hitem wśród moich starszych dzieci. Bogactwo zwierząt z wszystkich kontynentów naszego globu oraz krótkie rzeczowe opisy które dzieci same, bez mojej pomocy, mogą sobie czytać okazały się kluczem do wielkiego sukcesu tej publikacji.

Lektura bowiem to pięknie zilustrowane kompendium zwierząt z całego świata. 
To nie tylko książka ale niezwykła podróż przez wszystkie kontynenty i strefy klimatyczne, a także morza i oceany.
Zwierzęta są podzielone względem miejsca w jakim żyją ale jednocześnie jest też podział na gromady do jakiej przynależą tj ssaki, ptaki, gady, bezkręgowce. Dzięki temu mamy wszystko pięknie poukładane, przejrzyste, czytelne - a książka w prosty sposób pozwala starszym dzieciom poukładać sobie faunę tego świata na grupy czy też według przynależności do kontynentów i stref klimatycznych w jakich występują. 
Razem z książka kolejno poznajemy nazwy, sposób żywienia, występowanie, najistotniejsze informacje i ciekawostki większości zwierząt świata. Każdy rozdział uwzględnia systematyczny podział, uporządkowany i prosty na: ssaki, ptaki, płazy i gady, ryby oraz bezkręgowce. 
Moc prostej i zapadającej w pamieć wiedzy.
Moim zdaniem to znakomita pozycja dla maluchów, starszaków i dzieci wczesnoszkolnych. 
Dla wielbicieli zwierząt i rodziców którzy chcą rozbudzić w dzieciach ciekawość światem zwierząt.

 Ilustrator Robert Dzwonkowski wykonał kawał znakomitej roboty, jesteśmy książka oczarowani i myślę, że Kubuś kiedy do niej dorośnie także będzie ją wertował w te i z powrotem.


Przeszło 300 stron, barwnie zilustrowanych i prosto opisanych stworzeń, prawdziwa gratka dla dzieci przedszkolnych i wczesnoszkolnych. Cudowna pozycja dla wielbicieli przyrody, doskonała do samodzielnego czytania oraz jako lektura do poduszki.

Bardzo mi się podoba całość wydania, od barwnej okładki, poprzez czytelny spis treści, całą główną bardzo czytelnie i estetycznie pookładaną zawartość, aż po słowniczek trudnych pojęć na samym końcu publikacji. Znakomity pomysł na prezent z wielu okazji jak i bez okazji. 
Ucieszy, zachwyci i wciągnie ;)

Ilustrator: Robert Dzwonkowski
Oprawa: MIĘKKA
Ilość stron: 319
Wymiar: 185x220 mm

A może spodoba Ci się także

1 komentarze


Uwaga: tylko uczestnik tego bloga może przesyłać komentarze.