Bajkowe książki

by - marca 28, 2018


Książki o bajkach. Co ja o tym sądzę ? No cóż to nie moja estetyka, nie moje wartości, nie moja bajka. Zdecydowanie gdybym patrzyła na swoje upodobania, książki takie jak te, nie pojawiły by się w naszym domu. Ale ja jestem dorosła, a co poradzić kiedy one są publikowane, bo dzieciaki je uwielbiają i z dziesiątków górnolotnych, pięknych, wartościowych i bajecznie napisanych książek w pierwszej kolejności rzucą się w ciemno na Elene z Avaloru i na Spidermana. Co więcej będą się ubiegać o przeczytanie ich setkę razy każdego wieczoru do upadłego, mimo że będą znały każdą kropkę i przecinek. To też troszeczkę tak jak z drewnianymi zabawkami, my je kupujemy bo są piękne, ekologiczne, polskie, wartościowe, wyjątkowe, trenują rozmaite umiejętności ale przychodzi taki czas kiedy jedynym marzeniem Waszej księżniczki staje się błyszcząca, plastikowa Elsa tudzież Rescuebot. Bo dzieciństwo się rządzi swoimi prawami i każdy rodzic musi się z tym pogodzić. Nawet jeżeli ta wymarzona zabawka czy książka za miesiąc, dwa pójdą w kąt to warto dla tego uśmiechu i iskry w oczach. Każdy z nas miał kiedyś takie marzenia i kochał takich bajkowych bohaterów.
Dzieci kochają bajki i te postaci, identyfikują się z nimi, podziwiają, zachwycają się i uwielbiają słuchać o nich opowieści. Jeżeli Wasze pociechy też to zachęcam do zaglądania na stronę wydawnictwa Egmont, bo tam pośród książek z mojej półki ukochanych istny raj książek z bajkowymi postaciami i to w najlepszym wydaniu. Nasycone barwami ilustracje i bajkowe przygody. Wasze dzieciaki z pewnością je pokochają, daje Wam na to swoje słowo.


Zamiłowanie Wojtka do postaci Spider mana to fenomen na skalę światową. Moje dziecko nie miało zielonego pojęcia kim jest ta postać. Wiedziało jedynie jak wygląda, wnioskowało po ilustracjach z koszulek czy gdzieś tam zamieszczonych obrazków. Jednak piżama musiała być z człowiekiem pająkiem, puzzle też, wiele rysunków przedstawia tą postać, zabawka Spiderman to wielkie marzenie, postanowiłam jednak zacząć od książki.Kiedy w jego ręce wpadła ta książka nie mógł się oderwać. Przeczytał ciurkiem, zupełnie sam 5 rozdziałów, co wierzcie mi było nie małym wyczynem jak na 7 latka. Ale ciekawość była ogromna.

Myślę, że tyle słów ode mnie wystarczy, nie bardzo mogę napisać więcej, bo nie znam treści ale na stronie wydawnictwa znajdziecie opis którego ja lepiej bym nie stworzyła. 

Jeśli jesteś fanem superbohaterów, ta książka jest dla Ciebie! Znajdziesz w niej aż dwanaście niesamowitych historii o Spider-Manie i innych superherosach, takich jak chociażby Iron Man, Kapitan Ameryka czy Hulk. Chcesz poznać historię narodzin Spider-Mana? Jesteś ciekaw, czy istnieją inni Ludzie – Pająki? A może chciałbyś posłuchać o tym, jak Spider-Man został piratem? Albo jak wyglądało polowanie na Czarną Panterę? Dzięki książce „Spider-Man. Bajki 5 minut przed snem” przeżyjesz te i inne niesamowite przygody. Świat superbohaterów to ciągła walka dobra ze złem. Superherosi niestrudzenie bronią ludzi przed wrogami, którzy próbują zrobić im krzywdę i zaprowadzić na Ziemi chaos. Na szczęście, dzięki grupce odważnych bohaterów, posiadających niezwykłe moce, wszystko zawsze kończy się dobrze. 

„Bajki 5 minut przed snem” to nowa seria książek do czytania dzieciom przed snem. Oprócz opowiadań o Spider-Manie w serii ukazały się historie dla fanów Maszy i Niedźwiedzia, Barbie, Boba Budowniczego, a także miłośników klasycznych bajek Disneya i bohaterów znanych z kanału Disney Junior.


Swego czasu dzieciaki oglądały przygody Eleny w telewizji, dlatego wiedziałam, że ta książka sprawi obojgu wielką radość i będzie fajną książką do poduszki. Oczywiście była to książka głównie dla Alicji, bo wystarczy tylko rzucić okiem na postać Eleny i Izabeli żeby zrozumieć fakt, dla którego pokocha je każda mała wielbicielka księżniczek. Piękne włosy, twarz stroje, suknie marzeń i niezwykłe przygody które z pewnością pokochają nie tylko dziewczynki. 

Wybierz się na uroczystą ceremonię jagunów, pomóż Elenie przetrwać pierwszą królewską wizytę i dowiedz się, na czym polega święto Día de los Muertos, dzięki pięciu magicznym, uskrzydlającym opowieściom o przyjaźni, rodzinie i dorastaniu do roli bohaterki. W tym zbiorze opowiadań czeka na ciebie nie tylko prawdziwa czytelnicza uczta, lecz także niesamowita, emocjonująca przygoda!

Bing, znacie tego jego mościa ? Nie ? Ja nie znałam i dzieciaki też nie. Ale bardzo podoba mi się ta bajeczka i na pewno sobie ją zapamiętam na przyszłość kiedy nasz Kubuś do niej dorośnie, bowiem okazuje się że jest kierowana do dzieci 3 letnich a można obejrzeć ją na Mini Mini+. Książeczka również jest kierowana do tej grupy wiekowej, dlatego przeczytamy ją z Alusią w ramach edukacji czytelniczej a potem będzie czekać cierpliwie na Jakuba. Bardzo proste, uczące pozytywnych wartości pomagania sobie, wspierania się, szacunku do innych, przyjaźni i radzenia sobie z rozmaitymi emocjami. Zresztą same postacie również są niezwykle przyjazne i urocze. 

„Oto Bing ciekawski, uroczy królik, który uwielbia zabawę! Bingowi zawsze towarzyszy jego przyjaciel i opiekun Flop. Pozostali przyjaciele Binga to Sula i Pando oraz kuzyni Koko i Charlie. Razem codziennie przeżywają̨ niesamowite przygody!” 
Uroczy królik Bing uwielbia się bawić. Ma grono wiernych przyjaciół, z którymi codziennie przeżywa wspaniałe przygody. Ta wesoła ferajna uwielbia karmić kaczki w parku, śpiewać i bawić się w chowanego. Czasem też udaje im się przygotować pyszny koktajl. Albo złapać ciuchcię do toalety. Ich opiekun Flop pomaga im we wszystkim, a czasem oni pomagają jemu. 
Edukacyjne opowieści o Bingu pomagają dziecku poznać świat, uczą, bawią i dostarczają wzruszeń, więc spodobają się również tym maluchom, które jeszcze Binga nie znają. Opowiadania dotyczą życia i sytuacji, z którymi dziecko mierzy się na co dzień. Podczas lektury można dziecku wytłumaczyć wiele kwestii i wskazać, jak sobie radzić z trudnymi emocjami.


Jeżeli chcecie aby dziecko miało książkę ze swoim ukochanym bohaterem bajkowym zajrzyjcie koniecznie do księgarni internetowej Egmont. Lektury nie tylko do poduszki i nie tylko do czytania ale do oglądania i kartkowania miliony razy. Piękne wydania, najbardziej znanych bajek. 


A może spodoba Ci się także

0 komentarze


Uwaga: tylko uczestnik tego bloga może przesyłać komentarze.